• Follow us on
  • rss
25 czerwca 2018

Fundacja KINESTREFA

OWTW to nie tylko warsztaty, ale również inspirujące spotkania. Wieczorami macie okazję do wspólnego jamowania: wymiany energii i doświadczeń a przede wszystkim dobrej zabawy. A to wszystko przy współbrzmieniu wyjątkowej muzyki na żywo!

KINESTREFA jest to fundacja oraz kolektyw artystyczny inicjujący działania ruchowo-taneczno-performatywno-edukacyjne, zorganizowany wokół improwizacji, kontakt improwizacji i szeroko pojmowanego tańca. Tworzą go wspólnie Krystyna Lama Szydłowska i Zofia Tomczyk, które mają wielką potrzebę, działania i poruszania się.

Pomimo, że każda z nas wyrosła na innym gruncie, wspólnie, z potrzeby rozwoju, samorealizacji, zarażania naszą pasją innych, założyłyśmy fundację. Naszym celem jest popularyzacja tańca niezależnie od pochodzenia, wieku, zawodu i doświadczenia. Pragniemy również integrować środowisko artystyczne poprzez organizację interdyscyplinarnych akcji performatywnych. Działamy głównie na terenie Poznania (skąd pochodzimy) wraz z zaprzyjaźnionymi instytucjami, festiwalami oraz animatorami kultury. Chętnie podróżujemy i współpracujemy z placówkami umiejscowionymi poza granicami naszego podwórka, miasta i kraju.

Specjalnie na Ogólnopolskie Warsztaty Tańca Współczesnego w Połczynie Zdrój, przygotowałyśmy nasz ulubiony i sprawdzony skład muzyczny: Józef Buchnajzer – szumy z pudełek, Dawid Dąbrowski – syntezator modularny, Piotr Delimata – klarnet, Maciej Zakrzewski – instrumenty różne z całego świata. Podczas warsztatów zorganizujemy dla was dwa Spotkania Improwizowane, które zaczną się od wspólnego wprowadzenia.

Do zobaczenia w Połczynie!
KINESTREFA

W tym roku podczas jamów towarzyszyć nam będą również fenomenalni DJ’e: Michał ‘Śniegu’ Strugarek i Kamil Witaszak 🙂

Scroll to Top