• Follow us on
  • rss
Agnieszka Kędra

Agnieszka Kędra

Zouk

Agnieszka Kędra jest dyplomowanym pedagogiem i doradcą zawodowym. W 2012 roku została absolwentką Instruktorskiego Kursu Kwalifikacyjnego ze specjalnością taniec współczesny, organizowanego przez Stowarzyszenie Sztuki i Edukacji Artystycznej w Krakowie. W 2014 r. ukończyła „Kurs doskonalący – Teatr Tańca (kompozycja, reżyseria i choreografia w teatrze tańca). W roku 2016 obroniła dyplom instruktora tańca nowoczesnego ze specjalnością style uliczne. W 2017 r. ukończyła z kurs instruktorski w Egurrola Dance Studio, o specjalności taniec hip hop.
W przeciągu wielu lat uczestniczenia w projektach, warsztatach, obozach. Uczyła się od wybitnych specjalistów z poszczególnych dziedzin tańca z Polski i zagranicy między innymi: Krzysztof Mazur, Alex de Carvalho, Witold Jurewicz, Gabriel Francisco, Abdel i Lety, Korke i Judith i innych.
W 2011 roku założyła Grudziądzki Teatr Tańca, który wraz z nią rozwija się do dnia dzisiejszego.
W 2015 roku wciągnęło ją Latino,a w szczególności Zouk, któremu dała się pochłonąć do reszty. Od tej pory regularnie uczestniczy w wielu kongresach i warsztatach tańca Latino, np. Bachaturo, SoSalsa Summer Camp, Warsaw Zouk Festival, Summer Zouk Zone. Od kilku lat prowadzi regularne zajęcia  oraz warsztaty z tańców Latino. W latach 2020- 2021 brała również udział w MAC – Alex de Carvalho’s Methodology Training Project w Paryżu.