• Follow us on
  • rss
Małgorzata Mielech

Małgorzata Mielech

GAGA

Gosia Mielech – jest tancerką, choreografem, nauczycielem GAGA oraz pedagogiem tańca.

Gosia jest absolwentką Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu. W latach 2007 – 2012 była solistką w Polskim Teatrze Tańca. Tańczyła w całym repertuarze Polskiego Teatru Tańca, współpracowała m.in z: Ohad Naharin, Yossi Berg, Jacek Przybyłowicz, Yoshifumi Inao, Ewa Wycichowska, Gunhild Bjørnsgaard, Paulina Wycichowska, Thierry Verger i inni.

Gosia związana jest z DanceLab – projektem artystycznym, który założyła w 2012 roku Przez lata istnienia DanceLab, stworzyła kilka spektakli dla zespołu, które prezentuje zarówno w Polsce, jak i na świecie.

Otrzymała nagrodę „Najbardziej abstrakcyjna idea” podczas Festiwalu Licht. Blicke w Norymbergi, gdzie zaprezentowała swoje dwa spektakle. Współpracowała z berlińską choreografką Isabelle Shad, duetem izraelsko – holenderskim Uri Ivgi & Johan Greben. Tańczyła w nowych produkcjach oraz w istniejącym repertuarze Ivgi&Greben.

Gosia jest artystycznie zaangażowana w różne, interdyscyplinarne projekty artystyczne, m.in.: jest wykonawcą, choreografem, a także sprawuje opiekę artystyczną nad teledyskami muzycznymi oraz sesjami zdjęciowymi. Współpracuje m.in. z: Ray Wilson, Apparat oraz dj An on Bast. Gosia uczy swojego repertuaru DanceLab na licznych festiwalach w Polsce i na świecie. Prowadzi warsztaty z GAGA, tańca współczesnego, improwizacji w Nowej Zelandii, Niemczech, Szwecji, Norwegii, Polsce, Szkocji, Francji, Austrii, Tajlandii, Izraelu. Współpracuje m.in. ze Szkockim Teatrem Tańca, Regionteater Väst (Szwecja), Bangkok City Ballet jako gościnny pedagog.

Jest twórczynią GoPiYoga – autorskiej formy ruchu przeznaczonej dla tancerzy i nie tylko.